Zbawienne działanie słońca

Nie jest przypadkiem, że kiedy odsłaniamy rano okno i widzimy piękne słońce, to od razu nabieramy większej ochoty do życia. Naukowcy udowodnili, że działanie promieni słonecznych na nasze organizmy ma zbawienny wpływ. W krajach skandynawskich pracodawcy często dopłacają swoim pracownikom do wycieczek w ciepłe kraje.

Na północy słońca jest zdecydowanie mniej, niż na przykład w Polsce. Dlatego też Norwegowie, Finowie czy też Szwedzi starają się uzupełniać te braki, poprzez odwiedzanie nadmorskich kurortów, gdzie słońce świeci przez większość dni w roku. W okresie jesienno-zimowym w Polsce słońce świeci stosunkowo rzadko, jednak jeśli akurat trafi się słoneczny dzień, to warto postarać się go dobrze wykorzystać.

Zamiast siedzieć wówczas w domu czy w biurze, dobrze jest po prostu pójść na spacer. Niegłupim rozwiązaniem zdaje się również pójście w ślady Skandynawów, czyli podróżowanie do egzotycznych miejsc, kiedy u nas pada śnieg lub ciągle leje. Starajmy się korzystać ze słonecznej pogody kiedy tylko możemy.