Ostrożnie z używkami

W Polsce najpopularniejszą używką jest chyba alkohol. Wielu naszych rodaków pali też papierosy oraz pije większe ilości kawy (kawa to też używka!). W niektórych kręgach popularne są także określone rodzaje narkotyków, mimo iż polskie prawo zabrania nie tylko ich spożywania, ale również posiadania.

Nie można powiedzieć, że wszystkie używki są całkowicie złe i powinno się je zupełnie odstawić. Nie można jednak również twierdzić, że są one w stanie na trwałe poprawić stan naszego samopoczucia. Używki mogą dać nam krótkotrwałą przyjemność – z tym trudno się nie zgodzić.

Kiedy jednak na przykład budzimy się następnego dnia po suto zakrapianej imprezie, to nasze samopoczucie nie może być dobre. Chodzi tutaj nie tylko o niedobory spowodowane wypłukaniem potrzebnych naszemu organizmowi mikroelementów, ale również o toksyny znajdujące się w naszym ciele. Poza tym, człowiek w stanie upojenia alkoholowego mówi i robi rzeczy, których następnego dnia żałuje – to również nie polepsza naszego samopoczucia.

Jeśli chcemy każdego ranka czuć się dobrze, to musimy kontrolować korzystanie z używek.